Zagrebački Dinamo se plasirao u polufinale Kupa Hrvatske nakon što je u četvrtfinalu na svom terenu deklasirao Goricu sa 4:0.

U21 reprezntativac BiH Petar Sučić (20) je počeo duel u startnoj postavi Dinama i u devetoj minuti fenomenalno asistirao za vodstvo svoje ekipe.

Sučić je maestralno uposlio Vidovića, a ovaj rutinski pogodio za 1:0.

Petru, koji je večeras igrao do 64. minute, je ovo bila druga asistencija u sezoni.

Ukupno je odigrao 27 utakmica u svim takmičenjima za Dinamo, a u posljednje vrijeme igra standardno.

Ekipa Dinama je do drugog gola protiv Gorice stigla u 26. minuti kada je Brodić zatresao mrežu golmana gostiju.

Kulenović je u 56. minuti iz penala zabio treći gol na večerašnjem duelu, a konačnih 4:0 postavlja Vrbančić u 84. minuti.

Žrijeb parova polufinala Kupa Hrvatske održat će se 4. marta, a izabranici Sergeja Jakirovića mogu igrati protiv Hajduka, Rijeke ili Lokomotive.