Fenerbahce je u dramatičnom meču 27. kola turske Superlige savladao Kasimpasu rezultatom 2:1.

Edin Džeko (37), koji je igrao do 77. minute, je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena zatresao mrežu gostiju, ali je glavni sudija nakon intervencije iz VAR sobe poništio gol.

Džeku je samo nekoliko centimetara dijelilo od 23. gola u sezoni u svim takmičenjima.

Gosti su šokantno poveli u 58. minuti kada je Porozo pogodio za 0:1.

Rade Krunić (30) je zamijenjen u 61. minuti u timu Fenera, a tri minute kasnije Yandas zabija gol za 1:1.

Prava drama dešavala se u sudijskoj nadoknadi.

Naime, glavni sudija je dosudio sumnjiv penal za Fener nakon što je pogledao snimak i domaći su u 96. minuti imali šansu da osvoje tri boda.

Batshuayi, koji je zamijenio Džeku, nije iskoristio penal, ali je natrčao na odbijenu loptu te zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Haris Hajradinović (30) je igrao do 85. minute za Kasimpasu.

Fener je sada prvi na tabeli sa 70 bodova te ima bod više od druge Galate uz meč više.

Momčad Kasimpase se nalazi na petoj poziciji sa 39 bodova.