Banjalučki Borac je u posljednjoj pripremoj utakmici u Turskoj savladao bugarski Krumovgrad rezultatom 3:2.

Borac je poveo u devetoj minuti golom Krvžića iz penala, da bi šest minuta kasnije Vuković zabio za 2:0.

Krumovgrad je smanjio rezultat 35. minuti preko Yuseina, ali Kulašin u 39. minuti postiže novi pogodak za aktuelnog lidera PL BiH.

Konačnih 3:2 postavlja Tonev u 56. minuti.

Za Borac su od prve minute igrali: Pavlović, Kvržić, Ćelilć, Šušić, Erera, Grahovac, Terzić, Blagaić, Kulašin, Vuković te Lukić.

Rezultati Borca na zimskim pripremama u Antaliji:

Borac – Baltika (Rusija) 0:2

Borac – Pyunik (Armenija) 0:2

Borac – Tirol (Austrija) 0:1

Borac – Dynamo Makhachkala (Rusija) 1:1

Borac – Krumovgrad (Bugarska) 3:2.

Momčad Borca će prvi zvanični meč u 2024. godini odigrati 10. februara protiv Zvijezde 09 u okviru osmine finala Kupa BiH.

Podsjetimo, Borac je nakon 18 odigranih kola prvi na tabeli u PL BiH sa 45 bodova te ima sedam bodova više od drugog Zrinjskog.