Ekipe Winterthura i Servettea odigrale su 3:3 u fantastičnom meču 19. kola švicarske Superlige.

Bh. napadač Aldin Turkeš (27) odigrao je cijeli duel za Winterthur te postigao gol u 81. minuti.

Od portala Sofascore za svoj nastup je dobio ocjenu 7.2.

Bio je ovo 21. nastup ove sezone za Aldina u svim takmičenjima te šesti gol. Pet puta je pogađao u ligi, a jednom u Kupu Švicarske.

Miroslav Stevanović (33) proveo je svih 90 minuta na terenu u momčadi Servettea. Ocijenjen identično kao Turkeš – 7.2.

Ovo je njegov 22. nastup u tekućoj sezoni. Zabio je dva gola te dva puta asistirao.

Inače, preostale golove za Winterthur u večerašnjem susretu zabili su Schenider i Gantebein.

Strijelci za goste iz Ženeve bili su Guillemont, Kutesa te Bolla.

Ekipa Servettea je četvrta na tabeli sa 32 boda, dok je Winterthur na osmom mjestu sa 23 osvojena boda.

U narednom kolu Servette igra protiv Yverdona, a Winterthur će gostovati Lozani Ouchy.