Fenerbahce naših Edina Džeke (37) i Radeta Krunića (30) odigrao je 1:1 protiv Samsuna u duelu 21. kola turske Superlige.

Ekipa Fenera je bila apsolutni favorit uoči utakmice, ali je na kraju osvojila samo bod.

Džeko je počeo susret u startnoj postavi Fenera, a Kahveci je u 12. minuti pogodio za prednost Fenera.

Ipak, gosti se nisu predavali i izjednačili su rezultat u 62. minuti preko Kilinca.

Edin Džeko je teren napustio u 70. minuti. Džeko je od Sofascore dobio ocjenu 6.6. Imao je pet udaraca, četiri dobijena duela te jedan ključni past.

Rade Krunić je na teren ušao u 87. minuti.

Kruniću je ovo bio debi u ligi u Fener, a u 96. minuti je propustio veliku šansu kada je šutirao pored gola.

Momčad Fenera je prva na tabeli 54 boda te ima tri boda više od druge Galate i meč više.

Samsun je na 15. mjestu sa osvojena 22 boda.

U narednom kolu Fenerbahce će igrati protiv Istanbul Basaksehira, a Samsunspor dočekuje Kayseri.