Nihad Mujakić (25) i Riad Bajić (29) postigli su po gol u pobjedi Ankaragucua nad Kasimpasom od 3:1, a asistent za gostujući tim bio je Haris Hajradinović (29).

Bio je to meč 20. kola turske Superlige, a ekipa Kasimpase je prva stigla do vodstva.

Igrala se 35. minuta kada je Kara pogodio nakon asistencije Hajradinovića.

Harisu, koji je danas igrao do 86. minute, je ovo bila deveta asistencija u ligi i prvi je asistent turske Superlige. Hajradinović je za svoj nastup dobio ocjenu 7.7.

Ipak, u prvoj minuti sudijske nadoknade Mujakić je poravnao rezultat na 1:1. Nihadu je to bio prvi gol u tekućoj sezoni za Ankaragucu.

Domaći su do preokreta i prednosti stigli u 64. minuti, a strijelac je bio Bajić. Riadu je ovo četvrti gol ove sezone u svim takmičenjima.

Pedrinho je u 83. minuti postavio konačnih 3:1.

Mujakić je odigrao cijeli susret za Ankaru te od portala Sofascore dobio ocjenu 6.9. Bajić je igrao do 79. minute, a ocijenjen je sa 7.5.

Andrej Đokanović (22) nije ulazio na teren u timu Ankare.

Momčad Ankare je trenutno na 11. poziciji sa 24 boda. Fudbaleri Kasimpase se nalaze na devetom mjestu sa dva boda više.