Rukometaši Švedske su večeras u Mannheimu u okviru prvog kola grupe E Europskog prvenstva pobijedili Bosnu i Hercegovinu sa 29:20.

Šveđani, koji su aktuelni europski šampioni, su nakon prvog poluvremena imali prednost od 14:7.

Borbeni Zmajevi su u nastavku zaigrali mnogo bolje i u nekoliko navrata smanjili vodstvo favorizirane Švedske na samo tri gola razlike. U 46. minuti je bilo 20:17 za Švedsku.

Ipak, Šveđani su posljednjih 13 minuta ‘dodali gas’ i ostvarili očekivanu pobjedu.

Švedska: Hampus Wanne 9, Lukas Sandell 5, Jim Gottfridsson 4, Oscar Bergendahl 3, Jonathan Carlsbogard 2, Sebastian Karlsson 2, Albin Lagergren 2, Daniel Pettersson 1, Felix Claar 1.

Andreas Palicka je imao 14 odbrana, a Thobias Thulin jednu.

BiH: Adin Faljić 4, Mirko Herceg 3, Marko Panić 3, Dino Hamidović 2, Marko Davidović 2, Vladan Đurđević 2, Senjamin Burić 1, Adi Mehmedčehajić 1, Benjamin Burić 1, Nedim Hadžić 1.

Benjamin Burić je imao osam odbrana, a Admir Ahmetašević jednu odbranu.

Izabranici Irfana Smajlagića su večeras u SAP Areni u Mannheimu tokom svih 60 minuta igre imali podršku velikog broja bh. navijača.

U prvom susretu naše grupe Nizozemci su danas slavili protiv Gruzije rezultatom 34:29.

BiH već u subotu od 18,00 sati u Mannheimu igra utakmicu drugog kola protiv Nizozemske.

Isti dan od 20,30 sati sastaju se Švedska te Gruzija.

Plasman u narednu fazu izborit će dva prva tima iz grupe.