Rukometaši BiH su večeras u švicarskom Winterthuru u okviru prvog kola Yellow Cupa poraženi su od Argentine rezultatom 23:32.

Argentinci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist sa 15:14.Selekcija Argentine je u nastavku povećala prednost i ostvarila ubjedljiv trijumf od devet golova razlike.

Na terenu se vidjelo da Argentina iza sebe ima nedavno odigrane dvije pripremne utakmice, koje su igrali krajem decembra protiv Poljske.

Najefikasniji u našem timu bili su Marko Panić i Luka Perić sa po četiri postignuta gola.

Nešto ranije Švicarska je u duelu prvog kola Yellow Cupa savladala Rumuniju sa 37:31.

Sutra (5. januar) na programu su utakmice drugog kola.

Argentina i Rumunija se sastaju od 17,45 sati, dok će BiH i Švicarska igrati od 20,15 sati.

Meč BiH – Švicarska direktno će prenositi MOJA TV.

Podsjetimo, BiH će na EURO 2024, koje se igra od 10. do 28. januara u Njemačkoj, nastupiti u grupi sa Švedskom, Nizozemskom te Gruzijom.

BiH prvi meč igra 11. januara protiv Švedske, zatim će dva dana kasnije odmjeriiti snage sa Nizozemskom, dok je za 15. januar zakazan duel protiv Gruzije.