Tuzla City je u okviru zaostale utakmice 14. kola Premijer lige BiH savladala Široki Brijeg sa 2:0.

Organizatori utakmice su učinile sve kako bi očistili snijeg sa terena koji je padao do jutarnjih sati i uspjeli su u tome, ali je teren bio izuzetno težak za igru.

U prvom poluvremu nismo vidjeli golove, a Tuzlaci su imali nekoliko jako dobrih situacija.

Drugo poluvrijeme odlično otvaraju domaći i u 49. minuti dolaze do vodstva. Nakon ubačaja sa distance napadač Širokog Lukić loše reaguje i šalje loptu u svoj gol.

Na 2:0 povisio je Irfan Hadžić u 87. minuti nakon velike greške defanzivca Širokog Muse.

Tuzla City je od prve minute igrala u sastavu: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Mehanović, Pantelić, Karjašević, Kobiljar, Sušić, Čolić. Još su igrali: Hadžić, Jašaragić, Mešinović, Garčević.

Široki je počeo u sastavu: Tomić, Šaravanja, Capan, Chinedu, Buljan, Kpan, Mamić, Musa, Ćavar, Dadić, Tomić. U drugom dijelu su ušli: Lukić, Pranjić, Matić, Mikolčić, Gašpar.

Tuzla je nakon ove pobjede stigla do 16. boda i prestigli su Igman na tabeli i sada su izvan zone ispadanja. Široki Brijeg je ostao na šestom mjestu sa 22 boda.

U narednom kolu Tuzla gostuje Igmanu, dok će Široki Brijeg dočekati Zrinjski.