Astana je u meču petog kola grupe C poražena na svom terenu od zagrebačkog Dinama rezultatom 0:2.

U21 reprezentativac BiH Petar Sučić (20) igrao je od 46. minute za Dinamo i bio jedan od najboljih na terenu.

Talentovani bh. veznjak je od portala Sofascore dobio ocjenu 7.3 Imao je 95% tačnost dodavanja (37 tačnih od 39), osvojio sva tri duela sa protivničkim igračima te uputio tri tačne duge lopte.

Luka Menalo (27) dobio šansu za igru u Dinamu, dok je Stjepan Lončar (27) ušao je na teren u 32. minuti u timu Astanel

Astana je mogla povesti u 12. minuti, ali Darboe nije uspio sa bijele tačke savladati golmana Dinama.

Kazna je stigla u 48. minuti kada je Vidović zabio 0:1. Prethodno je udarac Sučića sjajno odbranio golman Astane Čondrić, a u nastavku akcije Vidović je zatresao mrežu.

Ekipa Astane je od 73. minute ostala sa igračem manje jer je Jovančić morao napustiti igru zbog drugog žutog kartona.

Konačnih 0:2 za Dinamo postavlja Kaneko u 79. minuti utakmice.

Dinamo je drugi u grupi sa šest bodova, dok Astana zauzima treću poziciju sa četiri boda.