Ženska U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je otvorila kvalifikacije za EURO 2024, javlja zvanična stranica FS BiH.

Izabranice Ilije Lucića su danas u portugalskoj Bragi sa 1:8 poražene od Španije.

Golove u prvom poluvremenu su postigle Celia Segura u 3., Ainoa Gómez u 12., Pau u 14. i Emma Moreno Torres u 23. minuti.

U nastavku Segura u 47. minuti postiže svoj drugi pogodak, a Natalija Mirković u 54. minuti smanjuje prednost Španjolki.

Nakon toga Alba Cerrato golovima u 75., 78., i 82. minuti postavlja konačan rezultat utakmice.

Za bh. tim su nastupile:

Nadija Golubović (46. Aleksandra Panić), Anđelina Laketić, Dragana Marinković, Natalija Mirković, Marija Mihaela Maslać, Bogdana Milićević, Ana Jurić (78. Alisa Haseljić), Una Rankić (65. Sajra Bajrić), Amila Abdukić, Elma Brković (78. Irina Erkić), Lina Hadžikadunić (90. Petra Kurešević).

U drugom susretu grupe Portugal je pobijedio Češku sa 1:0.

Naredno kolo na programu je 28. oktobra kad će se sastati Španija-Češka u 16:00 sati i Portugal-Bosna i Hercegovina u 19:00.