Košarkaši Phoenix Sunsa su u prvom kolu nove sezone NBA savladali Golden State Warriorse sa 108:104.

Prva Äetvrtina je bila izjednaÄena, a u drugoj je Phoenix bio bolji i na poluvrijeme su otiÅ¡li sa 15 poena prednosti.

U trećoj je Golden State odigrao odliÄno i skoro da su stigli Sunse, ali ipak u posljednjoj dionici Phoenix je uspio zadržati prednost i slaviti na ovom meÄu.

Posljednji koš na utakmica i potvrdu pobjede za Phoenix postigao je Jusuf Nurkić, bh. reprezentativac.

Nurkić je na parketu proveo malo viÅ¡e od 27 minuta i ubilježio double-double uÄinak sa 14 poena i 14 skokova. Dodao je i tri asistencije.

Najefikasniji u Nurkićevom timu bio je Devin Booker sa 32 poena, dok je Kevin Durant ubacio 18.

Kod Golden Statea istakao je Curry sa 27 poena.

PobjedniÄke poene Nurkića možete pogledati na 9:12.