Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je odlično četvrto mjesto u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Lana je u večerašnjem finalu ostvarila vrijeme 58.26.

Prva je bila Yufei Zhang iz Kine sa vremenom 56.13.

Drugo mjesto zauzela je Louise Hansson iz Švedske sa vremenom 57.61, dok je treća bila Alexandria Perkins iz Austrlije sa vremenom 58.08.

Podsjetimo, Lana je na Svjetskom kupu u Budimpešti osvojila srebrenu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Naša plivačica nastupila je i u disciplini 50 metara delfin te na kraju zauzela 12. poziciju.

Pudar je početkom ovog mjeseca učestvovala na Svjetskom kupu u Berlinu te osvojila bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin i četvrtu poziciju na 100 metara delfin.

Prošlog mjeseca je na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu osvojila tri medalje.

Zlatna je bila u disciplinama 100 i 200 metara delfin, a srebrena na 50 metara delfin.