Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je srebro u finalu utrke na 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Budimpešti.

Lana je večerašnje finale otplivala u vremenu 2:08.19 i to je bilo dovoljno za drugo mjesto.

Prvo poziciju osvojila je Yufei Zhang iz Kine sa vremenom 2:05.65. Treća je bila Boglarka Kapas iz Mađarske sa vremenom 2:10.27.

Pudar će u naredna dva dana nastupiti u još dvije discipline.

U subotu će plivati u disciplini 50 metara delfin, a u nedjelju u disciplini 100 metar delfin.

Podsjetimo, Lana je nedavno zauzela odlično treće mjesto u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom kupu u Berlinu.

Prethodno je prošlog mjeseca osvojila dvije zlatne i jednu srebrenu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

Najbrža je bila u disciplinama 100 i 200 metara delfin, dok je druga bila u disciplini 50 metara delfin.