Riad Bajić (29) postigao je prvi gol u dresu Ankagarucua.

Fudbaleri Ankaragucua su u meču šestog kola turske Superlige odigrali 1:1 protiv Konye, a jedini gol za domaće zabio je Bajić.

Bajić, koji je danas odigrao cijelu utakmicu, pogodio je u trećoj minuti protiv svog nekadašnjeg kluba.

Ipak, Oguz je u 28. minuti postigao gol za 1:1 i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Svih 90 minuta za Ankaru odigrali su Nihad Muajkić (25) te Andrej Đokanović (22).

Ekipa Ankare je trenutno na 11. mjestu sa šest bodova, dok je Konya sedmoplasirana sa devet bodova.

Aktuelni bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović (26) proveo je svih 90 minuta na terenu u timu Bešiktaša koji je sa 2:1 slavio protiv Kayserija.

Kayseri je poveo u 47. minuti preko Carlosa Manea, ali Aboubakar u 56. te Oxlade-Chamberlain u 62. minuti postižu golove za preokret i pobjedu Bešiktaša.

Fudbaleri Bešiktaša su četvrti sa 10 bodova, a Kayseri se nalazi na šestom mjestu sa devet bodova.