Ognjen Vranješ debitovao u španskoj Primeri

Iako je utakmicu trebao početi sa klupe za rezervne igrače, bh. reprezentativac Ognjen Vranješ (25) odigrao je svih 90 minuta za  Sporting Gijon koji je iznenađujuće savladao Valenciju u gostima sa 0:1.

Pred sami početak meča desni bek Gijona Lora se povrijedio, pa je Vranješ upisao debitantski nastup za svoj novi tim.

Veliku priliku za vodstvo Valencija je imala u 40. minuti, ali Vranješ je dva puta fantastično intervenisao i spasio čist gol.

Gol vrijedan tri boda za Sporting postigao je Sanabria iz penala u 50. minuti meča.

Ognjen Vranješ je proužio veoma dobru partiju  za Sporting na poziciji desnog beka i zaradio žuti karton u 70. minuti.

Nakon ovog poraza, Valencija se nalazi na 12. poziciji sa 25 bodova, dok je Sporting na 16. poziciji sa 21 bodom.