U protekla tri dana odigrani su mečevi trećeg pretkola Lige Šampiona, Europa Lige i Konferencijske Lige.

Svakako da je u fokusu bio duel Zrinjskog sa Breidbalikom u kojem je prvak BiH slavio sa 6:2 i tako jednom nogom prešao u play-off Europa Lige.

Od aktuelnih reprezentativava njih šest je ubilježilo nastup. Kenan Pirić i Hrvoje Miličević su bili svih 90 minuta na terenu u remiju AEK Larnace sa Maccabi Tel Avivom.

Jusuf Gazibegović je doživio neugodan poraz od PSV-a, 4:1. Mladi bek je igrao cijeli susret.

Bešiktaš je slavio u Bakuu protiv Neftcija 3:1, a Hadžiahmetović je igrao do 77. minute.

Edin Džeko je kao kapiten predvodio Fenerbahce do pobjede nad Mariborom 3:1. Dijamant je na terenu proveo 67 minuta.

Adrian Leon Barišić i njegov Osijek se nisu dobro proveli u Turskoj. Adana je slavila sa 5:1, a Barišić je igrao do 77. minute.

Utorak:

PSV – Šturm 4:1 (Jusuf Gazibegović igrao svih 90 minuta i dobio ocjenu 5.8)

Olimpija – Galatasaray 0:3 (Admir Bristrić igrao do 65. minute i dobio ocjenu 6.1)

Astana – Ludogorets 2:1 (Stjepan Lončar igrao svih 90 minuta)

Srijeda:

AEK Larnaca – Maccabi Tel Aviv 1:1 (Kenan Pirić i Hrvoje Miličević igrali po 90 minuta)

Četvrtak:

Tobol – Derry City 1:0 (Jovan Ilić igrao od 68. minute)

Struga – Hesperange 3:1 (Vedran Kjosevski branio svih 90 minuta)

Legia – Austrija 1:2 (Muharem Husković igrao do 67. minute, postigao dva gola i dobio ocjenu 8.3)

Adana Demirspor – Osijek 5:1 (Goran Karačić branio svih 90 minuta i dobio ocjenu 7.3; Adrian Leon Barišić igrao do 77. minute i dobio ocjenu 6.1)

Dila Gori – APOEL 0:2 (Mateo Sušić igrao svih 90 minuta)

Neftci – Bešiktaš 1:3 (Amir Hadžiahmetović igrao do 77. minute)

Tornshavn – Rijeka 1:3 (Stjepan Radeljić igrao svih 90 minuta i postigao gol; Silvio Ilinković igrao od 77. minute)

Fenerbahce – Maribor 3:1 (Edin Džeko igrao do 67. minute i dobio ocjenu 6.9)

Lech – Spartak Trnava 2:1 (Dino Hotić igrao svih 90 minuta)

Raspored i statistiku Konferencijske Lige pogledajte na linku ispod.