Kenan Pirić (29) i Hrvoje Miličević (30) igrat će u trećem pretkolu kvalifikacija za Konf. ligu.

Njihova momčad AEK-a iz Larnace je u dvomeču bila bolja od bjeloruske momčadi Torpedo Zhodino i prošla dalje.

AEK je u prvoj utakmici kao gost slavio sa 3:2, a večeras je u revanšu na svom terenu odigrao 1:1.

Zanimljivo da su oba gola pala u sudijskoj nadoknadi. Pons je u 96. minuti doveo AEK u prednost, a Gorbachik u 98. minuti donosi poravnanje gostima iz Bjelorusije.

Pirić je branio cijeli susret za AEK, dok je Miličević proveo svih 90 minuta na poziciji stopera.

Fudbaleri AEK-a će u trećem pretkolu najvjerovatnije igrati protiv Maccabija iz Tel Aviva.

Maccabi je u prvom susretu drugog pretkola kvalifikacija razbio moldavski Petrocub sa 3:0, pa bi sutrašnji revanš u Moldaviji trebao biti samo formalnost.

Prve utakmice trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu igraju se 10. augusta.

Revanš dueli na programu su 17. augusta.