Željezničar je sinoć remizirao sa Neftcijem 2:2, a nakon utakmice govorio je trener gostiju, Adrian Mutu.

“Nisam sretan sa rezultatom, ali sam sretan sa našom izvedbom na kraju. Izašli smo da igramo fudbal, iako smo igrali protiv ekipa koja se jako dobro brani.

U prvom poluvremenu smo bili agresivni, ali nakon toga nismo igrali svoju igru i primi smo gol. U drugom poluvremenu smo nastavili da igramo fudbal. Na kraju su nas taj fudbal i igra nagradilo golom.

Stvarno je bila atmosfera fenomenalna i nadam se da će i naši navijači kreirati istu atmosferu”, kazao je nekada sjajni napadač, a potom dodao:

“Fudbal u BiH raste i na području kompletnog Balkana. U Rumuniji i šire. Atmosfera mi se sviđa i uživao sam. Vidjeli smo i kroz reprezentacije.

Nadam se da će rasti još više azerbejdžanski i rumunski fudbal. Jako mi je drago što nisam izgubio u ovakvoj atmosferi.”

Željezničar je poveo golom Haračića, potom je Kosorić autogolom poravnao rezultat. Amoah je ponovo doveo Plave u vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Hadziyev u 95. minuti.