Selekcije Slovačke i BiH večeras od 20,45 sati u Bratislavi igraju meč drugog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024.

Za BiH od prve minute igraju:

Šehić, Gazibegović, Saničanin, Miličević, Ahmedhodžić, Dedić, Tahirović, Hadžiahmetović, Krunić, Demirović i Prevljak.

Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Duljević, Gojak, Cimirot, Prcić, Bilbija, Kodro, Kovačević, Stevanović i Džeko.

Slovačka će nastupiti u sastavu:

Dubravka, Pekarik, Vavro, Gyomber, Hancko, Kucka, Duda, Lobotka, Mak, Polievka te Haraslin.

Meč u Bratislavi sudi Marco Di Bello iz Italije, a direktan TV prijenos je na BHT1. Listu svih TV kanala koji prenose utakmicu možete vidjeti OVDJE.

Inače, Zmajevi su u prvom kolu pobijedili Island rezultatom 3:0, dok je Slovačka na svom terenu odigrala 0:0 protiv Luksemburga.

Utakmica u Bratislavi je počela, Zmajevi imaju ogromnu podršku sa tribina.

4. minuta: Slobodan udarac za Slovake u opasnoj zoni. Hancko je šutirao preko gola Šehića.

6. minuta: Gazibegović je pokušao proći po lijevoj strani, ali nije bilo opasnosti po Slovačku.

10. minuta: Prvi korner za Slovačku. Mak je izveo korner, ali lopta na kraju odlazi u gol aut i pripada Šehiću.

13. minuta: Slovačka vodi 1:0. Mak je pogodio za prednost domaćina.

18. minuta: Krunić je bio u dobroj situaciji za šut, ali je oklijevao i domaći su intervenisali.

19. minuta: Slobodan udarac za BiH. Hadžiahmetović je ubacio, međutim nema opasnosti za domaće.

21. minuta: Dedić je bio u dobrom prodoru, ali nije uspio šutirati prema golu.

26. minuta: Demirović je izborio prekršaj. Hadžiahmetović je ubacio, ali Slovaci su otklonili opasnost.

30: minuta: Imamo posjed lopte, ali domaći odlično stoje i dobro pokrivaju naše igrače.

31. minuta: Polievka je šutirao preko gola Šehića.

33. minuta: Ahmedhodžić je pogriješio, Slovaci su imali opasan napad, ali Anel je u nastavku akcije izbacio loptu u korner.

36. minuta: Opasno je bilo pred našim golom, ponovo Ahmedhodžić izbija loptu u korner. Nema opasnosti za Šehića.

39. minuta: Novi napad Slovačke, Kucka je šutirao, ali brani Šehić.

40. minuta: Slovačka BiH 2:0. Haraslin je matirao Šehića.

43. minuta: Veliki nesporazum u zadnjoj linij BiH. Miličević je vratio loptu, a Šehić je jedva stigao i izbacio u korner. Nakon kornera Pekarik je šutirao preko gola.

Kraj prvog poluvremena u Bratislavi. Slovačka zasluženo vodi 2:0 protiv BiH.

Gojko Cimirot je zamijenio Hrvoja Miličevića.

Počelo je drugo poluvrijeme u Bratislavi.

48. minuta: Prva šansa za BiH. Prevljak je šutirao, ali brani to Dubravka.

49. minuta: Nekoliko opasnih napada Slovaka, ali naši defanzivci su otklonili opasnost.

50. minuta: Novi korner za Slovake. Naša odbrana je dobro reagovala.

52. minuta: Dobar napad Zmajeva, Tahirović je uposlio Demirovića, ali njegov udarac je izblokiran. Bit će korner za BiH. Domaći su se dobro odbranili nakon našeg kornera.

54. minuta: Gazibegović je ubacio, lopta odlazi u korner. Hadžiahmetović je centrirao, ali ponovo su sjajni Slovaci u odbrani.

55. minuta: Novi dobar napad Zmajeva, ali udarac Demirovića odlazi pored gola.

57. minuta: Haraslin je šutirao preko gola Šehića.

58. minuta: Prva izmjena kod Slovaka, Suslov mijenja strijelac prvog gola Maka.

59. minuta: Duda je šutirao preko gola.

62. minuta: Demirović je šutirao preko gola. Na teren ulaze Edin Džeko i Sanjin Prcić, a izlaze Smail Prevljak i Amir Hadžiahmetović.

66. minuta: Dedić je fantastično ubacio, a Demirović propustio veliku šansu i šutirao pored gola.

68. minuta: Izmjena u Slovačkoj, Benes ulazi umjesto Dude.

70. minuta: Prcić je ubacio iz slobodnog udarca. BIt će treći korner za BiH. Nakon kornera nema opasnosti po gol domaćih.

71. minuta: Ponovo je Dedić bio u dobrom prodoru po desnoj strani, ubacio, ali domaći su dobro reagovali.

73. minuta: Šehić odlično brani šut Pekarika.

74. minuta: Miroslav Stevanović ulazi umjesto Benjamina Tahirovića.

76. minuta: Velika greška Prcića, Slovaci su imali veliku šansu, ali Suslov je promašio prazan gol.

78. minuta: BiH je bila u opasnom napadu, ali Stevanović nije uspio uposliti Džeku.

82. minuta: Dedić je ubacio sa desne strane, međutim Vavro izbacuje u aut.

85. minuta: Šesti korner za Slovačku. Džeko je izbacio loptu iz našeg kaznenog prostora.

88. minuta: Slovaci su bili u opasnom napadu, ali Haraslin se nije najbolje snašao i lopta odlazi u gol aut.

Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

Kraj utakmice u Bratislavi. Slovačka je savladala BiH sa 2:0.