Strasborug je u okviru 17. kola francuske Ligue 1 poražen na svom terenu od Troyesa sa 3:2.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu. Troyes u vodstvo dolazi u 16. minuti golom Riparta, a samo četiri minute poslije za 0:2 pogađa Rony Lopes. Strasborug se vraća u 41. minuti, Diallo je pogodio za 1:2.

U devetoj minuti nastavka Strasbourg dolazi do poravanja, Doukoure je zatresao mrežu gostiju. Kada se očekivalo da domaći stignu do preokreta gosti pogađaju za 2:3 i odnose sva tri boda. Junak je bio Chavalerin u 78. minuti.

Bh. reprezentativac Sanjin Prcić je igrao do 83. minute, a portal SofaScore ocijenio je njegov nastup sa ocjenom 7.2 što je treća najbolja ocjena u timu Strasbourga. Prcić je imao čak 93% uspješnih pasova, 54 od ukupnih 58.

Strasborug je ovim porazom produbio svoju krizu i očekuje ih grčevita borba za opstanak. Trenutno su pretposljednji sa samo 11 bodova, četiri manje od sigurne zone.

Sanjin Prcić je odigrao 15 utakmica ove sezone za Strasborug.