U okviru 19. kola Premijer lige BiH Leotar je na svom terenu savladao Sarajevo sa 2:0, dok je Sloboda deklasirala Igman sa 5:1.

U prvom poluvremenu u Trebinju nismo vidjeli golove. Oba tima su imali dobre prilike da povedu, ali se mreže nisu tresle. Drugi dio Trebinjci sjajno otvaraju.

U 48. minuti Marko Pervan dovodi Leotar u vodstvo, a samo 11 minuta poslije bilo je 2:0. Isti igrač je lijepo pogodio sa vrha kaznenog prostora i postavio konačan rezultat.

Nakon 19 kola, Sarajevo je peto na tabeli sa 25 bodova, dok je Leotar na desetom mjestu sa 21 bodom.

Sloboda je odigrala najbolju utakmicu ove sezone. U Banovićima su sa 5:1 pobijedili Igman.

Domaći su poveli u 38. minuti golom Husejnovića. Drugi dio Sloboda je izvela “blickrig”. Za samo osam minuta postigli su tri gola. U listu su se upisali Osmanković i Mehmedović, dok je Dupovac postigao autogol. Na 4:1 smanjio je Ćubara, a konačnih 5:1 postavio je Komazec u 92. minuti.

Sloboda je pretposljednja na tabeli sa 19 bodova, dok je Igman na posljednjem mjestu sa dva boda manje.