Prvu današnju utakmicu 15. kola Premershipa u Londonu su odigrali gradski rivali Tottenham i Chelsea, a susret je završen bez golova.

Ekipa Tottenhama je zbog domaćeg terena slovila kao blagi favorit za pobjedu, ali je pokušaje domaćih uspješno zaustavljao naš reprezentativac Asmir Begović.

Begović je branio svih 90 minuta i u nekoliko navrata spasio svoj tim, tako da je ovo bila još jedna odlična partija našeg reprezentativca na golu Chelsea.

Dodajmo i to da je ovo treća uzastopna utakmica Begovića u timu Chelsea bez primljenog gola. Prethodno je ostvario “Clean sheet” učinak u mečevima protiv Maccabija i Norwicha.

Posljednji gol primio je prije 307 minuta i to u utakmici protiv svog bivšeg kluba kada je Stoke trijumfovao rezultatom 1:0.

U narednom kolu Chelsea dočekuje tim Bournemoutha.