Ekipa Konye je golom našeg Amara Rahmanovića pobijedila Adanu Demirspor sa 1:0 u susretu 22. kola turske Superlige.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Rahmanović u 53. minuti zatresao mrežu gostiju i ispostaviće se donio tri boda svojoj momčadi.

Rahmanović i fudbaleri Konye su gol posvetili bivšem saigraču Ahmetu Caliku koji je nedavno poginuo u saobraćajnoj nesreći.

Inače, Rahmanović je večeras igrao do 82. minute i ove sezone je postigao četiri gola u svim takmičenjima.

Ibrahim Šehić je branio kompletnu utakmicu za Konyu i deveti put u ligi sačuvao svoju mrežu.

Svih 90 minuta za Konyu odigrao je i Amir Hadžiahmetović, dok Marin Aničić nije konkurisao za ovaj susret.

Konya je trenutno na sjajnom drugom mjestu sa 42 osvojena boda, dok Adana zauzima šesto mjesto sa 34 boda.