VIDEO/ Rahmanović zabio za trijumf Konyaspora, Šehić deveti put bez primljenog gola

Konya golom Rahmanovića pobijedila Adanu

Rahmanović zabio za trijumf Konyaspora, Šehić deveti put bez primljenog gola

Ekipa Konye je golom našeg Amara Rahmanovića pobijedila Adanu Demirspor sa 1:0 u susretu 22. kola turske Superlige.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Rahmanović u 53. minuti zatresao mrežu gostiju i ispostaviće se donio tri boda svojoj momčadi.

Rahmanović i fudbaleri Konye su gol posvetili bivšem saigraču Ahmetu Caliku koji je nedavno poginuo u saobraćajnoj nesreći.

Inače, Rahmanović je večeras igrao do 82. minute i ove sezone je postigao četiri gola u svim takmičenjima.

Ibrahim Šehić je branio kompletnu utakmicu za Konyu i deveti put u ligi sačuvao svoju mrežu.

Svih 90 minuta za Konyu odigrao je i Amir Hadžiahmetović, dok Marin Aničić nije konkurisao za ovaj susret.

Konya je trenutno na sjajnom drugom mjestu sa 42 osvojena boda, dok Adana zauzima šesto mjesto sa 34 boda.