Futsal selekcija BiH je danas savladala Austriju sa 7:4 i osvojila treće mjesto na turniru “4 nacije” koji se igrao u Slovačkoj.

Naš tim je u prethodna dva dana izgubio od Slovačke (4:5) i Češke (3:5), da bi danas protiv Austrijanaca stigao do prvog trijumfa.

Izabranici Ive Kreze su u prvih sedam minuta zabili čak pet golova.

Bilal Jelić je u drugoj minuti pogodio za 1:0, zatim je dvije minute kasnije Mario Aladžić udvostručio vodstvo, da bi u istoj minuti Bilal Jelić povisio na 3:0.

U petoj minuti Josip Sesar zabija za 4:0, a Almedin Bundavica u sedmoj minuti trese mrežu Austrijanaca za visokih 5:0.

Austrija je smanjila rezultat preko Meitza u 14. minuti, da bi isti igrač u 26. minuti postigao novi gol.

Nermin Kahvedžić je u 31. minuti pogodio za 6:2, a Austrijanci golovima Gagera u 37. i Leeba u 39. minuti stižu do dva gola zaostatka.

Konačnih 7:4 za BiH postavlja naš golman Darko Milanović u posljednjim sekundama meča.

Spomenimo i da su za selekciju Austrije nastupila i dva fudbalera porijeklom iz BiH i to golman Agan Fejzić te Mirza Jatić.