Milan je večeras u fantastičnom susretu devetog kola Serije A savladao u gostima Bolognu sa 4:2, a naš Rade Krunić je treću utakmicu u nizu bio starter u timu Milana.

Ekipa Milana je povela u 16. minuti, a pet minuta kasnije Bologna ostaje sa igračem manje.

Krunić, koji je igrao do 60. minute, se sjajno kretao, pobjegao Soumaoru i “natjerao” ga da napravi prekršaj i dobije direktan crveni karton.

Već u 35. minuti Milan zabija novi gol, a strijelac je bio Calabria.

Ipak, Bologna u nastavku postiže dva gola i stiže do poravnanja.

Prvo je Ibrahimović u 49. minuti postigao autogol, da bi tri minute kasnije Barrow pogodio za 2:2.

Domaći su u 59. minuti ostali bez još jednog igrača, s obzirom da je Soriano morao napustiti igru zbog crvenog kartona.

Milan je iskoristio dva igrača više te golovima Bennacera u 84. i Ibrahimovića u 90. minuti stigao do trijumfa i osme pobjede u sezoni.

Momčad Milana je trenutno prva na tabeli sa 25 osvojenih bodova.