Velež i Zrinjski su danas u Vrapčićima odigrali gradski derbi u okviru 13. kola Premijer lige BiH, a gosti su slavili sa 0:1.

Meč se igrao bez prisustva gledalaca, s obzirom da je Velež kažnjen zbog prekida utakmice protiv banjalučkog Borca.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi pobjednika odlučio sjajni Nemanja Bilbija.

Napadač Zrinjskog je zabio u 62. minuti i ispostaviće se osigurao nova tri boda za svoj tim,

Bio je to osmi gol Bilbije u ovoj sezoni za Zrnjski, a ukupno 75. u dresu mostarskog kluba i trenutno je na diobi prvog mjesta najboljih strijelaca kluba sa istim brojem golova kao i Krešimir Kordić.

Zrinjski je nakon ove pobjede prvi na tabeli sa 30 bodova, dok je Velež na 10. mjestu sa 12 bodova (Veležu su oduzeta tri boda odlukom Disciplinske komisije FS BiH).

Momčad Zrinjskog u narednom kolu dočekuje Sarajevo, a Velež gostuje Rudaru iz Prijedora.