Utakmica kroz brojke: BiH je bila opasniji protivnik

Dobar nastup Zmajeva u remiju sa Ukrajinom

Zmajevi su dobrom predstavom uzeli bod na gostovanju u Ukrajini i nastavili borbu za drugo mjesto i plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Ukrajinci su bolje otvorili utakmicu i poveli u 15. minuti golom Yarmolenka. Naš tim je pred kraj prvog dijela preuzeo inicijativu, propustio nekoliko dobrih prilika, ali je ostalo 1:0.

U drugom poluvremenu izabranici Peteva su odmah agresivno i ofanzivno krenuli, ponovo su stvorili nekoliko šansi, a u 77. minuti su jednu iskoristili i stigli do remija i novog boda.

Zmajevi su imali 44%, a domaći 56% posjed lopte.

Naša reprezentacija je više prijetila na meču, ukupno su šutirali 15 puta dok su Ukrajinci imali 10 udaraca. Pet šuteva igrača BiH išlo je u okvir gola, četiri pored, a šest udaraca je izblokirano.

S druge strane, dva puta je Ukrajina šutirala u okvir gola, tri pokraj, a pet puta su naši defanzivci izblokirali udarce domaćih igrača.

Obje reprezentacije su izvele po tri kornera. Zmajevi su ponovo bili disciplinovani, napravili su samo šest prekršaja za 94 minute igre.

Ukrajina je imala 526 dodavanja, od kojih je 460 bilo tačno. Reprez. BiH su ostvarili 416 pasova, a 354 je bilo tačnih.