Nizozemska je večeras u Eindhovenu u duelu prvog kola grupe A3 Lige Nacija pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 5:2.

Favorizirani Nizozemci su sjajno otvorili meč i poveli u 13. minuti golom Zirkzeea.

Zamjevi su poravnali u 27. minuti. Denis Huseinbašić je odlično asistirao Demiroviću, a naš napadač matirao nemoćnog golmana Nizozemske.

Nizozemci su do kraja prvog poluvremena nastavili sa dominacijom, imali nekoliko velikih šansi, a drugi gol su zabili u sudijskoj nadoknadi.

Igrala se druga minuta sudijske nadoknade kada je Reijnders pogodio za 2:1.

Domaći su treći gol zabili u 56. minuti, a strijelac je bio Gakpo.

Nizozemska je u nastavku imala propustila nekoliko odličnih šansi, a Zmajevi su u 73. minuti smanjili na 3:2.

Debitant Esmir Bajraktarević je sjajno uposlio Edina Džeku, a kapiten BiH rutinski poslao loptu u mrežu.

Naš tim je imao nekoliko dobrih napada u narednih 10 minuta, međutim nije uspio zabiti i treći gol.

Nizozemska je postigla četvrti pogodak u 88. minuti, a strijelac je bio rezervista Weghorst.

Konačnih 5:2 postavlja Simons u 92. minuti.