Tokom proteklog vikenda u Austriji su na programu bile utakmice 10. kola Bundeslige, a tri naša fudbalera su igrala za svoje momčadi.

U21 reprezentativac BiH Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Wolfsbergera nad bečkom Austrijom od 1:0.

Dedić, koji će do kraja sezone igrati za Wolfsberger kao posuđen igrač Salzburga, nastupio je u svih 10 ligaških utakmica te uspio zabiti jedan gol.

Talentovani bočni igrač je odigrao i dvije Kup utakmice i jednom pogodio.

Aktuelni bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović igrao je od 46. minute u gostujućem porazu Šturma od Hartberga (2:3).

Gazibegović je ove sezone nastupio u osam ligaških susreta, a ukupno je odigrao 14 mečeva za Šturm u svim takmičenjima.

Bivši U21 reprezentativac BiH Srđan Grahovac igrao je od 79. minute u sigurnoj pobjedi bečkog Rapid nad Tirolom (5:2).

Srđan je u tekućoj sezoni nastupio u osam ligaših susreta za Rapid te postigao jedan gol.