Široki Brijeg je gostujućom pobjedom od 2:0 protiv Radnika u Bijeljini u susretu posljednjeg 33. kola Premijer lige BiH osigurao četvrto mjesto i plasman u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Strijelci za veliku pobjedu Širokog bili su Jurić u 29. te Obšivač u 55. minuti susreta.

Ekipa Širokog je na kraju sezona osvojila 59 bodova koliko je imao i peti Zrinjski, ali je tim iz Širokog imao bolji međusobni omjer od Mostaraca te se plasirao u Europu.

Radnik je završio kao pretposljednji sa 25 bodova i naredne sezone će igrati u Prvoj ligi RS.

Momčad Zrinjskog je kao gost slavila protiv Tuzle sa 2:1, ali se ispostavilo da joj ta pobjeda nije mnogo pomgla.

Bilbija je zabio oba gola za Zrinjski u 18. i 45. minuti, dok je počasni gol za domaće postigao Mišić u 82. minuti.

Zrinjski je osvojio peto mjesto sa 59 bodova, a Tuzla je sezonu okončala na šestoj poziciji sa 48 bodova.