Kazahstan je u susretu drugog kola grupe D kvalifikacija za SP 2022 poražen na svom terenu od Francuske sa 0:2.

Francuzi, koji će 31. marta na Grbavici igrati protiv BiH u okviru trećeg kola naše grupe, su nastupili u kombinovanom timu i rutinski stigli do tri boda.

Golove za Francuze dali su Dembele i Maily (autogol).

Selektor Francuske Didier Deschamps u Kazahstanu je odmarao čak devet igrača u odnosu na prethodni susret prvog kola protiv Ukrajine (1:1).

U Kazahstanu od prve minute za Francusku nisu igrali Hernandez, Pavard, Varane, Kimpembe, Kante, Rabiot, Coman, Mbappe i Giorud. Jedino su golman Lloris te Griezman nastupili od prve minute i protiv Ukrajine i Kazahstana.

Zanimljivo da je šansu u nastavku dobio Mbappe, koji je nije uspio zabiti gol iz penala.

Deschamps je nakon duela u Kazahstanu kazao da će napraviti neke promjene za duel sa BiH.

“Danas sam zadovoljan sa Dembeleom. On je bio igrač odluke. Za naredni meč protiv Bosne i Hercegovine ću napraviti određene promjene u sastavu. Ne mogu uvijek isti fudbaleri igrati. Čeka nas dug put, pokušat ćemo se što bolje odmoriti i što svježiji dočekati ovaj susret”, riječi su selektora Francuske.