Barcelona je večeras u revanš utakmici polufinala Kupa Španije pobijedila Sevillu nakon produžetaka sa 3:0 i plasirala se u finale.

Ekipa Barce je u regularnih 90 minuta igre slavila sa 2:0, a pošto je Sevilla u prvom duelu bila bolja identičnim rezultatom, uslijedili su produžeci u kojima je katalonski tim zabio još jedan gol i izborio finale.

Naš Miralem Pjanić (30) nije igrao zbog povrede za barcu, a njegova momčad je povela golom Dembelea u 12. minuti.

Sevilla je u 75. minuti mogla izjednačiti i riješiti sve pitanje oko plasmana u finale, ali Ter Stegen je odbranio penal Ocamposu.

Gosti iz Sevilje su 92. minuti ostali bez Fernanda, koji je dobio drugi žuti karton, a Pique u 94. minuti pogađa za 2:0 i donosi produžetke Barci.

Ekipa Barcelone je iskoristila brojčanu prednost i u petoj minuti prvog produžetka preko Braithwaitea stigla do prednosti od 3:0.

Barca će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Athletic Bilbao – Levante.