Robert Prosinečki mogao bi ostati bez Edina Džeke za utakmice protiv Finske (12. oktobar) i Grčke (15. oktobar) koji je na utakmici protiv Caglijarija dvostruko slomio jagodičnu kost i prema pisanju talijanskih portala mora na hitnu operaciju u ponedjeljak ujutro.

Prosinečki je uz Džeku za Finsku i Grčku pozvao još samo dva klasična napadača – Armina Hodžića i Riada Bajića. Prvi je ove sezone postigao šest golova i redovno igra za Fehervar, a drugi samo jedan i u posljednoj utakmici Konyaspora sjedio je na klupi.

Od ofanzivnih igrača, barem kako je to na spisku naveo Prosinečki, tu su još Višća, Hajrović i Duljević.

Među potencijalnim reprezentativcima eventualnu zamjenu za Džeku bi Prosinečki mogao tražiti u Ibiševiću i Krpiću koji su dali najviše golova u dosadašnjoj sezoni, ali i Đuriću, Koljiću…

Statistiku svih ovih igrača donosimo u nastavku:

Pozvani reprezentativci:

Edin Džeko (Roma – Cagliari 1:1, Italija) – 90 minuta igre,

Edin Višća (Gaziantep – Istanbul 1:2, Turska) – igrao do 91. minute, dvije asistencije, ukupno tri gola ove sezone

Armin Hodžić (Fehervar – Debrecen 2:1, Mađarska) – igrao do 90. minute, ukupno šest golova ove sezone,

Riad Bajić (Kasimpasa – Konya 1:4, Turska) – rezerva, ukupno jedan gol ove sezone

Izet Hajrović (Dinamo Zagreb – Slaven Belupo 1:0, Hrvatska) – igrao od 68. minute

Haris Duljević (Lille – Nimes, Francuska) – nije nastupio zbog povrede,

Potencijalni reprezentativci:

Sulejman Krpić (Borac – Željezničar 2:0, BiH) – igrao 64 minute, ukupno devet golova ove sezone

Milan Đurić (Salernitana – Frosinone 1:1, Italija) – igrao do 83. minute, ukupno jedan gol ove sezone

Ermedin Demirović (St. Gallen – Basel 0:0, Švicarska) – 90 minuta igre + žuti karton, ukupno dva gola ove sezone

Vedad Ibišević (Hertha – Fortuna Dus. 3:1, Njemačka) – igrao do 71. minute + GOL, ukupno pet golova ove sezone

Smail Prevljak (Salzburg – Altach 6:0, Austrija) – igrao od 60. minute + GOL, ukupno jedan gol ove sezone

Elvir Koljić (Craiova – Iasi 1:1, Rumunija) – igrao od 57. minute, ukupno jedan gol ove sezone

Jasmin Mešanović (Maribor – Mura 0:0, Slovenija) – rezerva, ukupno dva gola ove sezone

Irfan Hadžić (Giresunspor – Akhisarspor 1:0, Turska) – van konkurencije, ukupno dva gola ove sezone