U derbiju 27. kola Premijer lige BiH, Široki Brijeg je na Pecari upisao minimalnu pobjedu protiv Zrinjskog.

Rezultat je glasio 1:0 za domaći tim, kojem je tri boda u 90. minuti donio Matić.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili domaći u 12. minuti preko Ćorluke, ali se istakao golman gostiju Brkić.

Gosti su uzvratili u 16. minuti, kada je udarac Filipovića odbranio Bilobrk.

Nova šansa za domaće u 28. minuti. Barišić je šutirao iz slobodnjaka, a lopta odlazi tik iznad gola.

Velika šansa za goste u 31. minuti. Rustemović je šutirao, a Bilobrk fantastično odbranio.

Bilobrk u 74. minuti spašava Široki. Gojković se našao u velikoj šansi, ali nije uspio da zabije sa nekoliko metara.

Pokušao je potom Čurjurić u 77. minuti, ali neprecizno.

Dok su gosti pokušavali doći do sva tri boda, uslijedilo je šok. Nakon velike gužve u šesnestercu Zrinjskog najbolje se snašao Matić i donio Širokom veliku pobjedu.

Široki Brijeg tako je napravio veliki korak ka plasmanu u Evropu, Trenutno je treći na tabeli sa šest bodova više u odnosu na četvrtu Slobodu.

Zrinjski pak nije uspio iskoristiti kiks Sarajeva i ostao je na četiri boda zaostatka.