Fudbalska selekcija BiH je večeras u Zenici u meču drugog kola grupe J kvalifikacija za EP odigrala 2:2 protiv Grčke.

Iako su naši reprezentativci imali prednost od 2:0, na kraju nisu uspjeli doći do pobjede.

Zmajevi su poveli u 10. minuti, kada je Višća pogodio za 1:0.

Pet minute kasnije, Miralem Pjanić iz slobodnjaka postiže sjajan gol i donosi prednost od 2:0.

Ipak, Grci su u 64. minuti preko Fortounisa iz penala smanjili na 2:1, a samo dvije kasnije Miralem Pjanić je dobio direktan crveni karton.

Grci su brojčanu prednost iskoristili u 85. minuti i golom Kolovosa stigli do konačnih 2:2.

Za BiH su igrali Šehić, Kolašinac, Šunjić, Zukanović, Bičakčić, Pjanić, Cimirot, Bešić, Višća, Duljević i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Milošević, Gojak i Krunić.

Naredni duel izabranici Roberta Prosinečkog igraju protiv Finske u junu ove godine.