Momčad Salzburga nastavila je sa odličnim igrama i u susretu petog kola austrijske Bundeslige pobijedila Altach na gostovanju rezultatom 3:2.

Bh. reprezentativac Smail Prevljak doveo je Salzburg u prednost u četvrtoj minuti, ali domaći su preko Fischera u 10. minuti poravnali na 1:1.

Prevljak je u 21. minuti postigao sjajan pogodak i ponovo doveo svoju ekipu u vodstvo.

Altach se nije predavao te je u 58. minuti zahvaljujući golu Dobrasa stigao do 2:2.

Konačnih 2:3 u korist Salzburga postavio je Schagler sedam minuta prije kraja meča.

A reprezentativac BiH Darko Todorović odigrao je svih 90 minuta za Salzburg na poziciji lijevog beka, dok je Prevljak zamijenjen u 82. minuti.

Smail je trenutno na brojci od četiri gola za Salzburg, koji se nakon pet odigranih kola nalazi na prvom mjestu sa maksimalnih 15 bodova.