U play-off susretu Omladinske Lige šampiona, koji je odigran na stadionu Grbavica pred 7.500 gledalaca, juniori Željezničara poraženi su od Aletico Madrida s 1:3.

Željo je prvi došao do vodstva u 9. minuti. Žerić je prošao po lijevoj strani, ubacio do Mujagića koji je propustio loptu za Šehića, a desno krilo “plavih” rutinski pogađa mrežu gostiju.

Preokret Atleticu s dva pogotka u 27. i 32. minuti donosi Moreno.

Prije kraja prvog dijela igre dvije dobre prilike za Željezničar. Prvo je Velić u 40. minuti šutirao glavom pored gola, da bi potom u 44. Šabanadžović i Mujagić zakasnili na ubačaj Hajdarevića.

Sve dileme oko pobjednika rješava rezervista Aguero u 68. minuti.

Gosti su u 82. minuti mogli do još jednog pogotka, ali je udarac Aguera odbranio Dujmović.

Za Željezničar su danas nastupili: Dujmović – A. Šehić, Velić, Zilić, Beširević (Mujarić) – Hajdarević (Osmanović), Šabanadžović – E. Šehić, Dacić, Žerić – Mujagić (Hasanović).