U susretu 19. kola turske Superlige, Istanbul Basaksehir je dočekao Kardemir Karabuk i savladao ga s 5:0.

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a zasluge za četiri ponio je bh. reprezentativac Edin Višća (27).

Prvo je asistirao Inleru ko drugog gola u 20. minuti, a zatim je u 31. postigao treći gol svoje momčadi.

U 38. je povisio na 4:0, a spektakularnu partiju krunisao je majstorskom asistencijom petom za Adebayora i njegov gol za 5:0 u 43. minuti.

Vodeći pogodak bio je djelo Napoleonija u 7. minuti.

Višća je danas na terenu proveo cijeli meč, dok je njegov klupski i reprezentativni kolega Riad Bajić (24) zaigrao od 76. minute.

To mu je ujedno bio debi za Istanbul Basaksehir, u koji je stigao na posudbu iz Udinesea.

Istanbul Basaksehir se ovom pobjedom vratio na vodeću poziciju i ima 42 boda, jedan više od drugoplasiranog Galatasarayja.