Osmanlispor je večeras u susretu 17. kola turske Superlige dočekao Akhisar i savladao ga s 3:2.

Cagiran ga je doveo u vodstvo s bijele tačke u 27. minuti, a poravnao je Aydogdu u 36.

Umar u 49. donosi novu prednost domaćinu, a goste u igru svojim drugim pogotkom u 60. minuti vraća Aydogdu.

U 63. minuti gosti ostaju bez isključenog Bayrama, a domaćin to koristi i preko Umara u 68. minuti stiže do vrlo važne pobjede u borbi za opstanak.

S njom je došao do učinka od 17 bodova i trenutno se nalazi na 14. mjestu.

Isti broj bodova ima Antalyaspor mjesto ispod.

Stanje na dnu je vrlo izjednačeno, a u opasnoj zoni nalaze se Konyaspor s 15, Genclebirligi s 14 i Kardemir Karabuk s 9 bodova.

Kompletan meč za Osmanlispor na poziciji desnog beka odigrao je bh. reprezentativac Avdija Vršajević (31), koji je ove sezone sakupio 16 nastupa.