Ovonedjeljni tim u formaciji 4-2-3-1

Iza bh. reprezentativca je još jedno kolo u matičnim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Na golu se našao Kenan Pirić (Zrinjski), koji je jedini branio proteklog vikenda, sačuvavši mrežu u visokoj pobjedi svog tima nad Krupom (4:0).

Stoperski dvojac čine Dario Đumić (NEC Nijmegen) i Marin Aničić (Astana), dok se na bekovskim pozicijama nalaze Ognjen Vranješ (AEK Athena) i Srđan Stanić (Željezničar).

Uz Miralema Pjanića (Juventus), koji je asistirao u remiju protiv Napolija (1:1), veznim redom ordiniraju Sanjin Prcić (Rennes) i Rade Krunić (Empoli).

Po krilima djeluju Miroslav Stevanović (Željezničar) i Deni Milošević (Konyaspor), strijelac sjajnog pogotka u pobjedi nad Bursasporom (2:0).

Vrh napada predvodi Edin Džeko (Roma), koji je s dva gola presudio Empoliju (2:0).

Ovdje možete pogledati pregled nastupa svih standardnih reprezentativaca.

Golman:

Kenan Pirić (Zrinjski – Krupa 4:0, BiH) – branio svih 90 minuta

Odbrana:

Ognjen Vranješ (AEK – Panathinaikos 2:3, Grčka) – 90 minuta igre + žuti karton

Dario Đumić (Vitesse – NEC 2:1, Holadija) – 90 minuta igre

Marin Aničić (Shakhter Karagandy – Astana 1:2, Kazahstan) – 90 minuta ige

Srđan Stanić (Željezničar – Sloboda 4:2, Bosna i Hercegovina) – 90 minuta igre + GOL

Vezni red:

Miralem Pjanić (Napoli – Juventus 1:1, Italija) – igrao do 89. minute + asistencija

Rade Krunić (Roma – Empoli 2:0, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton

Sanjin Prcić (Rennes – Lyon 1:1, Francuska) – 90 minuta igre

Deni Milošević (Konyaspor – Bursaspor 2:0, Turska) – igrao do 89. minute + GOL

Miroslav Stevanović (Željezničar – Sloboda 4:2, Bosna i Hercegovina) – 90 minuta igre + asistencija