Fudbaleri Real Madrida večeras su u potpunosti demolirali ekipu Schalkea u okviru prvih utakmica 1/8 finala Lige prvaka, dok su Galatasaray i Chelsea odigrali bez pobjednika, 1:1.

Kraljevi su na Veltins Areni ponizili domaći Schalke sa visokih 1:6. Golove za momčad Reala postigli su Benzema 2x, Bale 2x, te Ronaldo također dva gola. Počasni gol za domaću ekipu postigao je Huntelar pred sami kraj susreta.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac igru je napustio u 76. minuti igre. Kolašinac je dobio udarac u glavu, no izgleda se ne radi o ozbiljnijoj povredi.

U Istanbulu je Hajrovićev Galatasaray remizirao protiv Chelsea rezultatom 1:1. Gosti iz Londona su poveli golom Torresa u 9. minuti sureta, ali je Galatasaray preko Chedjoua uspio poravnati rezultat na 1:1.

Izet Hajrović je ovaj susret započeo od prve minute, ali ga je trener Mancini izveo već nakon pola sata igre.

Galatasaray 0-1 Chelsea (Goal Fernando Torres) by all-goals