U okviru trećeg kola njemačke Bundeslige fudbaleri Bayerna salvadali su na svom terenu Stuttgart rezultatom 2:0.

Golove za Bavarce postigli su Gotze u 27. i Ribery u 85. minuti susreta.

Naš reprezentativac Vedad Ibišević počeo je susret od prve minute u timu Stuttgarta, a zamijenjen je početkom drugog poluvremena.

Hoffenheim naših Sejada Salihovića i Ermina Bičakčića remizirao je protiv Wolfsburga. Hoffenheim je vodio golom Modestea, ali gosti su do boda došli u posljednjim trenucima susreta preko Olića.

Ermin Bičakčić odigrao je cijeli susret za Hoffenheim, dok je Sejad Salihović iz igre izašao nakon prvog poluvremena zbog povrede koju je zadobio nekoliko minuta prije kraja prvih 45 minuta igre.

Borussia je u Dortmundu pobijedila Freiburg sa 3:1, a Mensur Mujdža posmatrao je cijeli susret sa klupe za rezervne igrače u timu Freiburga.

Budući bh. reprezentativac Mario Vrančić odigrao je svih 90 minuta u remiju njegovog Paderborna i Kolna.