U susretu 1/32 finala njemačkog DFB Pokala, fudbaleri Werdera savladali su ekipu Illertissena nakon produžetaka rezultatom 3:2 i plasirali se u narednu fazu.

Već u četvrtoj minuti Werder je poveo. Dosuđen je jedanaesterac a siguran realizator bio je naš reprezentativac Izet Hajrović.

Ipak tim Illertissena izjednačio je u 25. minuti preko Nebela. Do kraja golova nije bilo pa je meč otišao u produžetke.

Werder je u 93. minuti stigao do vodstva od 2:1 kada je gol postigao Lukimya, a Selke postiže pogodak za 3:1 u 101. minuti. Samo minutu kasnije Hammerle je smanjio na 3:2, ali Werder je na kraju ostvario trijumf i plasirao se u 1/ 16 finala.

Izet Hajrović odigrao je cijeli susret za ekipu Werdera, a ovo mu je bio prvi zvanični susret za tim iz Bremena.