Fenerbahce je u duelu 1/16 finala Kupa Turske razbio Adanaspor AS sa 6:0 i prošao dalje, a Rade Krunić (30) je asistirao na debiju.

Bh. reprezentativac je 13. januara stigao na posudbu u Fener iz Milana, a večeras je proveo svih 90 minuta u dresu novog kluba.

Rade je igrao na poziciji centralnog veznog i u 50. minuti asistirao za treći gol svoje momčadi.

Krunić je nakon jednog kornera zahvatio loptu glavom, a Batshuayi je bez većih problema poslao loptu u mrežu.

Džeko odmarao

Batshuayi, koji je rezerva Edinu Džeki (37), je postigao čak četiri gola protiv Adane.

Preostale pogotke za Fenerbahce zabili su Lincoln i Yandas.

Trener Fenera Ismail Kartal je u večerašnjem susretu odmarao Džeku i još nekoliko standardnih prvotimaca.

Fudbaleri Fenera u nedjelju igraju protiv Samsuna utakmicu 21. kola turske Superlige protiv Samsuna.

Fener je lider u Turskoj sa 53 boda te ima dva boda više od druge Galate.