Džeko postigao dva gola u duelu Rome i Fiorentine

Fudbaleri Rome su večeras u okviru 23. kola italijanske Serije A deklasirali Fiorentinu sa 4:0, a briljirao je naš Edin Džeko sa dva gola.

Roma je do vodstva stigla u 39. minuti.

De Rossi je asistirao Džeki, koji rutinski pogađa za 1:0.

Edinu je ovo bio peti uzastopni susret na kojem je pogađao za Romu.

Igrala se 58. minuta, kada je Fazio udvostručio prednost, da bi Nainggolan u 75. minuti postigao pogodak za 3:0.

Konačnih 4:0 za Romu postavio je fantastični Džeko u 83. minuti.

Džeko je odigrao cijelu utakmicu za Romu i trenutno je prvi strijelac italijanske lige sa 17 golova (ukupno 24 u svim takmičenjima).

Roma se nakon ove pobjede probila na drugu poziciju i sada ima 50 osvojenih bodova.