Hadžiahmetović, Bajić i Milošević nastupili su za Konyaspora, koji je u prijateljskom susretu izgubio od Cordobe

Fudbaleri turskog Konyaspora večeras su u prijateljskom susretu poraženi od španske Cordobe rezultatom 1:2, a tri mlada bh. reprezentativca nastupila su za Konyaspor.

Rangleov je u 18. minuti pogodio za vodstvo Konye od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku Cordoba je golovima Julija u 68. i Donsoa u 74. minuti stigla do preokreta i pobjede od 1:2.

Konya je utakmicu počela u formaciji 4-2-3-1, a mladi bh. reprezentativci Amir Hadžiahmetović (19) i Deni Milošević (21) odigrali su svih 90 minuta za tursku ekipu.

Treći mladi bh. reprezentativac Riad Bajić (22) ušao je u igru početkom drugog poluvremena.

I dok su Hadžiahmetović (centralni vezni) i Bajić (napadač) igrali na svojim prirodnim pozicijama, zanimljivo da je trener Aykut Kocaman, Miloševića koristio na dvije pozicije.

Milošević, koji je u Konyu stigao u ovom ljetnom prelaznom roku iz Standarda, igrao je 65. minute na poziciji lijevog krila, da bi posljednjih 25 minuta proveo u vrhu napada zajedno sa Bajićem (Konya prešla na formaciju 4-4-2).

Momčad Konye će u srijedu (27. juli) igrati prijateljski susret protiv Real Sociedada.