Prošlogodišnji prvak Belgije ekipa Genta se po prvi put u historiji takmiči u Ligi Šampiona, a kolo prije kraja grupne faze nadomak su plasmana u narednu rundu takmičenja.

Gent je večeras priredio iznenađenje u Lyonu i ostvario pobjedu nad domaćom ekipom rezultatom 1:2.

Lyon je poveo sa 1:0 u 7. minuti meča preko Ferrija, a nakon pola sata igre potencijalni reprezentativac BiH Danijel Miličević postiže fantastičan gol iz slobodnog udarca za poravnanje rezultata.

U sudijskoj nadoknadi meča rezervista Coulibaly je zatresao mrežu domaćeg tima za potpuni preokret i pobjedu Genta.

Miličević koji igra u veznom redu je odigrao svih 90 minuta, a osim njega u timu Genta je i mladi reprezentativac BiH Haris Hajradinović koji nije konkurisao za večerašnju utakmicu.

Gent se kolo prije kraja grupne faze Lige Šampiona nalazi na drugom mjestu sa 7 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuju lidera Zenita, te sami odlučuju o svojoj sudbini.

Bez obzira na ishode u posljednjem kolu osigurali su sebi “europsko proljeće”.

Trećeplasirana Valencija ima bod manje i ona u posljednjem kolu na domaćem terenu igra protiv Lyona.