U okviru drugog kola kvalifikacija za odlazak na Euro juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od vršnjaka iz Ukrajine rezultatom 1:3.

Mladi Zmajevi su odlično započeli susret i poveli sa 1:0 u 10. minuti prekrasnim golom Hadžiahmetovića. Nakon vodstva nastavili smo sa odličnom igrom te tokom prvog poluvremena propustili nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva.

Kazna je uslijedila krajem prvog poluvremena kada je Gutsuliak poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu Ukrajinci su se “probudili” i golovima Schcebetuna i Gutsuliaka stigli do pobjede od 1:3.

Domaćin kvalifikacionog turnira je Azerbejdžan, a podsjećamo naša selekcija je u prvom kolu savladala Tursku sa 2:1.

Za našu reprezentaciju protiv Ukrajine su od prve minute nastupili: Ćutahija, Kadušić, Osmanković, Ćorović, Todorović, Mustedanagić, Hadžiahmetović, Gojak, Gljiva, Herić i Kremenović.

U nastavku su još priliku dobili Pašagić, Demirović i Duraković.

Preostalu drugu utakmicu 2. kola kvalifikacija danas igraju domaćin Azerbejdžan i selekcija Turske.