Prvi susret šesttog kola Premijer lige BiH koji je odigran u Mostaru između Zrinjskog i Čelika završen je rezultatom 0:0.

Zrinjski je u prošlom kolu u derbiju odigrao također meč bez golova protiv Širokog Brijega, a večeras su nastojali doći do tri boda kako bi se učvrstili na prvoj poziciji.

Ipak, gosti iz Zenice uspjeli su osvojili veliki bod protiv prvoplasirane momčadi našeg prvenstva.

Najbolju priliku na susretu za Zrinjski imao je Filipović koji je u 72. minuti pogodio prečku. S druge strane Čelik je imao nekoliko šansi, ali ponovo se istakao golman naše mlade reprezentacije Goran Karačić.

Karačić (19) je branio svih 90 minuta za Zrinjski, dok je u timu Čelika mladi bh. reprezentativac Marin Popović (21) zamijenjen u 83. minuti.

Goran Karačić ove sezone brani fantastično i 522 minute nije primio gol u Premijer ligi BiH.

Mladi bh. reprezentativac branio je u svih šest mečeva našeg  šampionata, a u četvrtom kolu protiv Sarajeva zamijenjen je u 72. minuti zbog povrede, koja je srećom bila lakše prirode i talentovani čuvar mreže vratio se na gol Zrinjskog u narednom meču.

Zrinjski je trenutno prvi sa 14 bodova i gol razlikom 5:0, dok je Čelik treći sa devet bodova.